Mikrotia

m İ k r o t İ a

Yükleniyor

Türkiye'de Kulak Yapımı, Mikrotia

DOKTOR SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREK HUSUSLAR

KULAK KEPÇESİNİ KİM YAPAR?

Kulak kepçesi kendine özel dokusal kompozisyonu ve son derece ince detaylar içeren 3 boyutlu yapısı nedeniyle bir cerrah için yeniden yapılması en zor vücut bölümlerinden biridir. Bu nedenle, kulak yapımı ameliyatı bu konuda bilgi ve deneyimin yanı sıra özel bir yetenek sahibi olan ve kendini bu işe adamış bir plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.

Dünya genelinde çok sayıda cerrah kulak kepçesi yaptığını iddia etse de başarılı olarak kabul edilen sonuçlara imza atan, yani normal kulağa benzeyen bir kulak yapabilen çok az cerrah vardır. Dünya genelinde mükemmel sonuçlarıyla öne çıkan uzman sayısı ise bir elin parmaklarını geçmez. Maalesef yeterli yetenek ve deneyimi olmayan cerrahlarca yapılmış denemeler sonrasında, “KEŞKE YAPTIRMASAYDIK" denilecek sonuçlarla mutsuz olan birçok hasta görmekteyiz.

DÜNYANIN HER YERİNDEN GELEN BAŞARISIZ KULAK YAPIM ÖRNEKLERİ

Bu başarısız ameliyatlarda kulak yapımı için çok kıymetli olan bölge derisi heba edilmekte ve her deneme de çocuğunuzun 3-4 kaburgası zarar görmekte, HATTA ÇOCUK YENİ BİR KULAK YAPIMI ŞANSINI KALICI OLARAK KAYBEDEBİLMEKTEDİR.

MİKROTİA TEDAVİSİNDE EN ÖNEMLİ HUSUS DOĞRU DOKTORU BULMAKTIR.

Keşke dememek için ne yapmalıyız?
  • Görüştüğünüz cerraha daha önce yaptığı ameliyatların sonuçlarını görmek ve hasta aileleri ile konuşmak istediğinizi söyleyin, kararınızı sonra verin.

  • Çocuğunuzun dokularının yanlış ve deneyimsiz ellerce heba edilmemesi ve yeniden kulak yapımı şansının kaybedilmemesi için lütfen bu sorgulamayı yapın.

  • Yaşadığınız çevrede kulak yapımında deneyimli ve görünür sonuçları ile güvenebileceğiniz bir cerrah yoksa veya imkanlarınız kısıtlı ise size tavsiyem beklemenizdir.


KÖTÜ YAPILMIŞ KULAK YAPIMLARINI DÜZELTMEK YENİSİNİ YAPMAKTAN ÇOK DAHA ZORDUR!

Mikrotialı çocukların ebeveynleri olarak lütfen bu kötü yapılmış, başarısız sonuçlara bakarak ümitsizliğe kapılmayın. Çünkü mikrotia tedavisi doğru ellerde son derece güvenlidir ve yapılan kulak kepçesi normalinden ayırt edilmeyecek bir seviyede olabilmektedir.