top of page
MERHABA.png
MERHABA

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Bu satırları okuyorsanız ya mikrotia ile doğmuş bir çocuğunuz var ya da kendisi mikrotialı bir bireysiniz. Mikrotia, nadir görülen bir durum olması itibarıyla bu konuyla özel olarak ilgilenen uzmanlar dışında doktorlar  tarafından bile yeterince bilinmeyen bir hastalıktır. Bu nedenle maalesef aileler sıklıkla yeterince ya da doğru olarak bilgilendirilemiyor, gereksiz yapılan tetkiklerle zaman kaybedip; maddi, manevi yıpranıyorlar.

Uzun yıllardır kendini mikrotialı çocukların tedavisine adayan bir hekim olarak sizlerin neler yaşadığınızı çok iyi biliyorum. Çocukları mikrotia ile doğmuş ebeveynlerin, çocukları için yapılması gereken tetkik ve tedaviler hakkında bilgi edinebilecekleri bir kaynağın olmamasının büyük bir eksiklik olduğunun da farkındayım. Bu nedenle bu  web sitesinin mikrotia ve kulak yapımına dair bütün hususların detaylarıyla anlatıldığı bir rehber olarak tasarlanması için büyük gayret gösterdik. Faydalı olması dileğiyle,

KÜÇÜK KULAKLAR BÜYÜK HAYALLERE ENGEL DEĞİL !

Meslek hayatım süresince doktor, öğretmen, iş adamı olan başarılı ve mutlu bir çok mikrotialı hastam oldu. Çocuklarınızla ilgili endişelenmeyi bırakın, harekete geçin. Çünkü çaresi var ve uzakta değil. Merak etmeyin mikrotia ile doğan çocuklarımız doğru ellerde tedavi edildiklerinde ve elbette her çocuğun ihtiyacı olan huzurlu bir aile ortamı ve gerekli sosyal desteği sunabildiğimiz takdirde eğitim, meslek ve özel hayatlarında son derece  BAŞARILI ve TOPLUMA FAYDALI muhteşem bireyler olacaklarıdır.

Bu Neden Oldu?
Çocuğumuz Sağır Mı?
Tedavisi Nedir?
Kulak Yapılabilir mi?

Dünya genelinde mikrotialı çocukları  için bu sorulara cevap arayan ve çocuklarının tedavisi  için doğru hekimi bulmak üzere arayış içinde olan bir çok ebeveynin olduğunu biliyorum.  İşte bu nedenle web sitemiz içeriğini oluştururken sizleri mikrotia hakkında bilgilendirmeyi ve aklınızdaki sorulara cevap bulacağınız bir kaynak oluşturmayı ana amaç edindik. Bu web sitesinde mikrotia ve mikrotialı hastaların  tedavisi için size yol gösterecek bilgileri bulabilirsiniz.  Hala zihninizdeki sorular varsa bize yazabilir  ya da 0533 7111885 numaralı iletişim hattımızdan bize ulaşabilirisiniz.

bottom of page