top of page

KULAK YAPIMI AMELİYATI

AMELİYATA HAZIRLIK - II

Yola Çıkmadan Önce Yapılacaklar

  • Ameliyat tarihinden en geç 1 hafta önce ekibimizle iletişime geçerek ameliyat tarihini teyit etmeniz önemlidir.  Ameliyat günü alıp, 1 hafta öncesinden bize haber vermeden ya da  geçerli bir mazeret göstermeden ameliyata gelmemeniz durumunda ameliyatınız kalıcı olarak iptal edilir. 

  • Bildiğiniz gibi Bodrum popüler bir turizm ve tatil şehridir.  Özellikle yaz mevsiminde otellerdeki doluluk nedeniyle konaklamada zorluklar yaşamamanız için önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ekibimiz bu konuda size yardımcı olabilir.

  • Ameliyattan 2 GÜN ÖNCE gelmeniz ameliyat için yapılması gereken tetkikler için yeterli olacaktır. 

  • Hasta ve refakatinde olacak kişilerin HES kodu olması ve en geç 48 önce yapılmış PCR test sonuçlarını getirmeleri kliniğimize kabulleri için zorunludur. 

  • Kanuni zorunluluk gereği ameliyat öncesi ONAM FORMU’nu imzalamak ve  bakımda bize yardımcı olabilmeleri için hukuki mazeretler dışında her iki ebeveynin birlikte gelmesi gerekmektedir. 

mikrotia_ameliyat.png

Biletler

Varsa sürekli kullanılması gereken ilaçlarınızı yanınızda getirmeniz size kolaylık sağlayacaktır

Hasta ve refakatçilerin kimlik kartı vb gerekli belgeleri yanınıza aldığınızdan emin olunuz

Pijama terlik, kitap,

Diş fırçası, tarak ve kişisel bakım eşyaları

Çocuğunuzun sevdiği özel bir eşyasını ya da 1-2 oyuncağı,  varsa tablet, iPad gibi elektronik cihazlar

Valize Koymayı Unutmayın

Çocuğunuz doğduğundan beri yıllardır hayalini kurduğunuz o gün çok yaklaştı ve kulak yapımı için yolculuk hazırlığındasınız ama kendinizi hiç olmadığı kadar stresli hissediyorsunuz, doğru mu ? Gülümseyin, her şey çok güzel olacak; sizden ricamız heyecan ve stresinizin çocuğunuza negatif olarak yansımamasına dikkat etmenizdir. 

Çocuğun ameliyat öncesi dönemde üşütmemesi, ateş ve öksürüğünün olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde ameliyat ertelenecektir. Böyle bir durum varsa kliniğimize gelmek için yapacağınız yolculuk öncesi bizi bilgilendirirseniz ameliyatı ileri bir tarihe erteleyebiliriz, böylelikle boş yere gelip gitmekle yorulmamış olursunuz.

YOLA ÇIKMADAN EMİN OLUN

Artboard 1 copy 6_edited.jpg
Artboard 1 copy 9_edited.jpg
Artboard 1 copy.png
bottom of page