Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Lütfen bekleyiniz...

Prof. Dr. Mehmet Mutaf
Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Sayfa Yükleniyor

Beklediğiniz için teşekkürler!

Microtia Prof. Dr. Mehmet Mutaf | Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Prof. Dr. Mehmet Mutaf

Dünya tıp literatüründe kendi adıyla yer alan çok sayıda cerrahi tekniğin mucidi, estetik ve plastik cerrahi alanında yaptığı önemli çalışmalar ve geliştirdiği cerrahi tekniklerle dünyaca tanınan Türk bilim adamı.

1986 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden derece ile mezun olarak tıp doktoru oldu. Aynı yıl yapılan tıpta uzmanlık sınavında (TUS) Türkiye 3.sü olarak plastik cerrahi uzmanlık programına girmeye hak kazandı. Türk Plastik Cerrahi Derneği’nce 1990-91 yıllarında arka arkaya “en iyi klinik çalışma” ve “en iyi deneysel çalışma” ödüllerini kazandı. 1992 yılında ihtisas programını tamamlayarak Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olan Dr. Mehmet Mutaf, Japonya’da yapılan bir proje yarışmasında birinci olarak kazandığı bursla Nagasaki Üniversitesi‘nde çalışmaya başladı. Burada özellikle mikrocerrahi ağırlıklı çalışmalar yapan Dr. Mutaf, yurda döndükten sonra, 1998 yılında Harran Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı’nı kurdu.

2000 yılında Ege Üniversitesinde yapılan sınavla doçentlik ünvanı alan Dr. Mutaf, Gaziantep Üniversitesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı başkanlığı görevine getirildi. 2006 da Profesör olan Dr.Mutaf, bu üniversite bünyesinde 15 yıl boyunca Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı, Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanlığı, Rektör Danışmanlığı ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri Genel Koordinatörlüğü gibi görevlerde bulundu. 2010 yılında kurduğu TDP- Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi bünyesinde öğrencileriyle dezavantajlı toplum kesimlerinin sorunlarına yönelik yüzlerce proje gerçekleştirdi. Bu süreç zarfında değişik STK’lar tarafından birçok ödüle layık görülen Prof. Dr. Mehmet Mutaf’ın TDP uygulamaları ülkemizde ve yurtdışında birçok üniversiteye model olmuştur. Dünyanın önemli tıp dergilerinde yayınlanmış çok sayıda uluslararası makale ve yayının yanı sıra kendi adıyla anılan 20’den fazla cerrahi tekniğin mucidi olan Prof. Dr. Mehmet Mutaf “Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi” , “Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi “ ve “El Cerrahisi” olmak üzere 3 dalda ihtisas sahibidir.

Çalışmaları özellikle doğuştan eksik veya sonradan kaybedilmiş vücut kısımlarının yeniden yapımı ve estetik cerrahi üzerinde yoğunlaşmıştır. Doku defektlerinin kapatımı, yüz felçleri, deri kanserleri, dudak yarıkları, kulak ve yüz rekonstrüksiyonları, kaş kaldırma, dudak ve burun estetiği ve oküloplastik cerrahi alanlarında geliştirdiği teknikleri halen dünyanın dört bir yanındaki cerrahlarca yaygın olarak uygulanmakta olan Prof. Dr. Mehmet Mutaf, özellikle insanın kendi dokularıyla yeniden kulak ve yüz yapımı konusunda geliştirdiği ve nakilsiz mucizeler olarak tanımlanan yöntemleriyle dünya çapında bilinen bir plastik cerrahtır. Dünyanın bir çok ülkesinde uluslararası toplantılara konuşmacı ve eğitmen olarak davet edilen Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Türk Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği yanı sıra International Society of Aesthetic Plastic Surgery, European Academy of Facial Plastic Surgery – Josef Society ve European Academy of Cosmetic Surgery gibi dünyaca saygın meslek kuruluşlarının aktif üyesidir. Sağlıklı bir toplum idealinin sadece ameliyat yaparak değil hastalıkların oluşumunun önlenmesi ile mümkün olabileceğine inan Dr. Mutaf, Gülücük – Doğumsal Anomalilerle Mücadele Derneği kurucusu ve başkanıdır.SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.