top of page

AMELİYAT ÜCRETLERİ

NASIL BELİRLENİR?

En sık duyduğumuz soruların başında gelen “ameliyat ücreti” konusunda sizlerin bilmenizi istediğimiz en önemli husus kliniğimize gelip, muayene ve tetkikleri yapılmamış ve/veya henüz ameliyat yaşına gelmemiş hastalar için ücret bilgisi vermemizin mümkün olmadığıdır. Ayrıca telefonda ve sosyal medyada ücret bilgisi veremeyeceğimiz gibi her hastanın durumuna, ek anomali içerip içermediğine göre ve muayene sonrası yapılan tedavi planına göre  belirlenir.

ÜCERET.jpg

Mikrotia tek tip bir anomali değildir. Yapılacak tedavi de mikrotianın tipine ve eşlik eden anomalilere göre çeşitlilik gösterir. Bu nedenle “ameliyat ücreti ne kadar” sorusuna cevap verebilmemiz için hastanın mutlaka Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Yapılacak klinik değerlendirme ve tetkikler sonra oluşturulacak tedavi planına göre ameliyat ve tedaviye dair ücret muhasebe departmanımız tarafından net bir şekilde belirlenerek  sizlere bildirilecektir.

Maddi durumu ameliyat ücretlerini karşılamak için müsait olmayan ailelere sivil toplum örgütleri,   yardım organizasyonları ya da hayırseverlerin yardımını talep edebilmeleri için muayene sonrası oluşturduğumuz tedavi planı ve ücret bilgisini içeren belge ve/veya proforma fatura verilebilir.  Bu belgeyi  yasal bir yardım kampanyası açmak  için gerekli olan valilik izinlerini almak için de kullanabilirisiniz.

mikrotia_rehber_kapak.png

MİKROTİA REHBERİ

EBEVEYNLER İÇİN EL KİTABI

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

PDF-03.png

Bu satırları okuyorsanız belli ki ya mikrotia ile doğmuş bir çocuğunuz var ya da mikrotialı bir bireysiniz. Prof. Dr. Mehmet Mutaf tarafından mikrotialı bir çocuğun doğumundan itibaren yaşanacaklar, yapılacak tetkik ve tedaviler hakkında sizler için bir rehber olacak şekilde hazırlanan bu el kitabını PDF olarak indirip, print ederek okuyabilirsiniz.

MİKROTİALI ÇOCUKLARIN RUHSAL DURUMLARI

Çocuklar genellikle 4 yaşından itibaren kendi vücuduna dair sorular sormaya başlar. Bu bazen çocuğun kendi vücudundaki fiziki bir farklılığı farketmesi ile kendiliğinden...

PSİKOLOJİK ETKİ.png
icon_2-07.png
MİKROTİA GENETİK BİR HASTALIK MIDIR?

Mikrotialı çocukların anne babaların en sık sorduğu konulardan birisi bu durumun ırsi yani... 

dna.png
icon_2-07.png
KULAK YAPIMINDA TEDAVİ SEÇENEKLERİ NELERDİR?

Kulak kepçesi gelişmeden doğan çocuklara yeni bir kulak kepçesi yapmak için kullanılan yöntemler temel olarak suni malzemeler kullanan yapay ”ALLOPLASTİK” yöntemler...

29t0_z3c0_140627 [Converted]-05.png
icon_2-07.png
bottom of page